Kmín celý

2 hodnocení

Kmín je známý především jako kuchyňské koření a zároveň jako lék už od ranného středověku.Kmín známe především jako tradiční koření, ale méně se ví o jeho léčivých účincích. Kmín mletý nebo drcený přidáváme do všech polévek a jídel z „nadýmavých“ zelenin, tím předcházíme zažíva­cím potížím. Objem: 60ml

Dostupnost Skladem
Kód: 027
49 Kč
Kmín celý
2 hodnocení
3,5 2 hodnocení

Kmín je známý především jako kuchyňské koření a zároveň jako lék už od ranného středověku.Kmín známe především jako tradiční koření, ale méně se ví o jeho léčivých účincích. Víte, proč se bez kmínu neobejdou jídla z brambor? Kmín přidáváme vždy do vody na vaření brambor, nejde jen o chuť, ale především neutralizuje škodlivý solanin obsažený hlavně v zelených a klíčících bramborách.

Solanin může zhoršit zrak i způsobit srdeční potíže. Kmín mletý nebo drcený přidáváme do všech polévek a jídel z „nadýmavých“ zelenin, tím předcházíme zažíva­cím potížím. Kmín je močopudný a podporuje tvorbu mateřského mléka a je vhodný i pro kojence a malé děti při zažívacích potížích, usnadňuje také vykašlávání. Žvýkání několika semínek odstraňuje zápach z úst. V aromatera- pii se používá kmínový éterický olej k inhalaci, obkladům a masážím při migréně, poruchách za­žívání a nadýmání, zácpě a žlučových kamenech a zástavě menstruace a pro podporu kojení. V tě­hotenství se kmínový olej nesmí užívat a semena jako kořeni jen v malém množství.