Bylinný čaj Podpora hubnutí

10 hodnocení

Složení: Maté zelené ( Maté folium), maliník list (Rubi idaei folium), máta nať (Menthae herba), kopřiva nať (Urticae herba), ananas plod, jalovec plod (Juniperi com. Fructus), pýr oddenek (Agropyri rhizoma) Objem: 80 ml

Dostupnost Skladem
Kód: 084
49 Kč
Bylinný čaj Podpora hubnutí
10 hodnocení
2,7 10 hodnocení

Čajová směs z rostlinných drog, které se v lidové medicíně používají k podpoře metabolismu a zrychlení látkové výměny.

 

 Maté folium - listy cesmíny paraguayské- obsahují purinové alkaloidy-kofein, malé množství teobrominu, stopy theophyllinu, kys. chlorogenovou, vitamíny, minerální látky, flavonoidy aj. Díky kofeinu působí povzbudivě a mnohé články maté vychvalují jako prostředek na hubnutí, neboť snižuje pocit hladu a žízně. To však není dosud vědecky podloženo. Máta peprná patří k nejčastěji používaným drogám v lidovém léčitelství i oficiálním lékařství. Má schopnost povzbuzovat tvorbu žluče, působí proti křečím a nadýmání, silice napomáhají k vylučování trávicích enzymů. Jalovcové bobule se v lidovém léčitelství používají mimo jiné jako prostředek k „odtučňování a čištění krve".

Upozornění: Není vhodné pro děti do 15 let, těhotné a kojící ženy. Bez porady s lékařem neužívejte déle než 4 -6 týdnů. Neužívejte při zánětlivém onemocnění ledvin.

Dávkování a způsob použití: 1-2 čajové lžičky přelijeme ¼ l vroucí vody a necháme 3 - 5 min. odstát. Nálev připravujeme vždy čerstvý, pijeme 2 x denně. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.