Bylinkový čaj Žlučník

3 hodnocení

Složení: Meduňka nať (Melissae herba), řepík nať (Agrimoniae herba),třezalka nať (Hiperici herba), čekanka nať ( Cichorii herba), světlík nať (Euphrasiae herba), pampeliška kořen ( Taraxacii radix) Objem: 80 ml

Dostupnost Skladem
Kód: 088
49 Kč
Bylinkový čaj Žlučník
3 hodnocení
4,0 3 hodnocení

Bylinná čajová směs sestavená z rostlinných drog užívaných při poruchách trávení a to jak v lidovém léčitelství tak v oficiálních léčivých přípravcích.

Hlavními účinnými látkami v této směsi jsou hořčiny ( čekanka, pampeliška, řepík), třísloviny ( řepík, třezalka, světlík) a éterický olej meduňky (především geraniol a nerol). Má protikřečové účinky, urychluje odchod plynů z těla. Meduňka se užívá, mimo známé zklidňující působení, při žaludečních a střevních poruchách. Hořčiny jsou účinné látky, které podporují a zvyšují tvorbu žluče v jaterních buňkách, zlepšují její pohyb ve žlučovodech a urychlují její vylučování do dvanáctníku. Podporují trávení a ve spolupůsobení se zklidňující meduňkou uvolňují žaludeční křeče. Třísloviny v sobě nesou stahující a protizánětlivý účinek.

Upozornění: Směs obsahuje třezalku - může způsobit fotosenzibilizaci, rovněž může dojít k interakci s některými současně podávanými léky( např.cyklosporiny, dioxiny, bicyklická antidepresiva, perorální kontraceptiva aj.) Jakékoliv užívání prostředků obsahujících třezalku je nutné konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Není vhodné pro děti do 15 let, těhotné a kojící ženy. Čaj není vhodný při akutním zánětu žlučníku nebo žlučových cest a při těžkém poškození jater. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Dávkování a způsob použití: 1-2 čajové lžičky přelijeme ¼ l vroucí vody a necháme 3 - 5 min. odstát. Nálev připravujeme vždy čerstvý, pijeme 2 x denně, nejlépe půl hodiny před jídlem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.