Bylinkový čaj Ženský

5 hodnocení

Složení:  Ostružiník list ( Rubi fruticosi folium), kontryhel nať ( Alchemillae herba), jetel červený ( Trifolii rubri flos), dobromysl nať ( Origani herba), jmelí nať (Visci albi herba). Objem: 80 ml

Dostupnost Skladem
Kód: 143
49 Kč
Bylinkový čaj Ženský
5 hodnocení
3,2 5 hodnocení

Bylinná čajová směs sestavená z oblíbených druhů používaných v lidovém léčitelství pro řešení nepříjemných pocitů, které provází ženu v plodném období i menopauze.

Ostružiník je díky své příjemné chuti tradiční součástí mnoha čajovin se zcela odlišnými indikacemi a lze ho bezpečně užívat dlouhou dobu.  Hlavní účinnou látkou jsou třísloviny s adstringentním a protizánětlivým účinkem a flavoniody , které mají spasmolytickou schopnost a stimulují hladké svalstvo. V poslední době se doporučuje jako pitný režim i jako sedací koupel v posledních týdnech těhotenství pro usnadnění porodu. Jetel červený obsahuje především isoflavonoidy. Těm se připisuje účinek estrogenní, proto se užívá při ženských potížích v menopauze, návalech horka, náhlém zpocení a stavech vyčerpanosti. Přípravky z jetele se na trhu objevují doplňky stravy. Nať kontryhele se v lidovém léčitelství stala známým a uznávaným prostředkem k léčení ženských potíží- při bolestivé menstruaci, výtoku a při potížích v přechodu, přestože z dosud prokázaných účinných látek se pro tuto indikaci nedá očekávat žádné takové působení.

 Upozornění: 

Není vhodné pro děti do 6 let, těhotné a kojící ženy. 

Dávkování a způsob použití:

1-2 čajové lžičky přelijeme ¼ l vroucí vody a necháme  3 - 5 min. odstát.  Nálev připravujeme vždy čerstvý, pijeme  2 -3 x denně. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.