Bylinkový čaj Zažívání

3 hodnocení

Složení: Máta nať ( Menthae herba), lnice květel ( Linariae herba), měsíček květ ( Calendulae flos), heřmánek květ ( Matricariae flos), fenykl plod ( Foeniculi herba), zeměžluč nať ( Centaurii herba), čuft benedikt nať ( Cardui benedicti herba) Objem: 80ml

Dostupnost Skladem
Kód: 087
49 Kč
Bylinkový čaj Zažívání
3 hodnocení
4,0 3 hodnocení

Bylinná čajová směs s hořčinami sestavená z drog užívaných s oblibou v lidovém léčitelství ke zlepšení trávení.


Máta peprná patří k nejčastěji používaným drogám v lidovém léčitelství i oficiálním lékařství. Má schopnost povzbuzovat tvorbu žluče, působí proti křečím a nadýmání, silice napomáhají k vylučování trávicích enzymů. U lnice se uvádí, že povzbuzuje hladké svalstvo trávicích orgánů a zlepšuje průtok žluče do dvanácterníku. Účinky se přisuzují alkaloidu peganinu. Proto se v lidové medicíně užívá při nadýmání, plynatosti a zácpě. V měsíčku byly zjištěny protizánětlivé a bakteriostatické vlastnosti, s oblibou ji využívá lidové léčitelství i oficiální lékařství. Údajně působí protizánětlivě a protikřečově na vnitřní orgány, především na játra a žlučník. Pro tato tvrzení zatím nejsou k dispozici výsledky nejnovějších výzkumů. Zeměžluč a čubet obsahují hořčiny, které podporují trávení a působí při zažívacích potížích.

Upozornění: Není vhodné pro děti do 15 let, těhotné a kojící ženy. Čaj není vhodný při akutním zánětu žlučníku nebo žlučových cest.

Dávkování a způsob použití:1-2 čajové lžičky přelijeme ¼ l vroucí vody a necháme 3 - 5 min. odstát. Nálev připravujeme vždy čerstvý, pijeme 2 -3 x denně. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.