Bylinkový čaj Očista

5 hodnocení

Složení: Kopřiva nať (Urticae herba), máta peprná nať (Menthae piper. herba), rybíz list (Ribes nigri folium), červená řepa (Beta vulgaris), měsíček květ (Calendulae flos), fazolové oplodí (Phaseoli pericarpium), sedmikráska květ (Belidis flos) Objem: 80ml

Dostupnost Skladem
Kód: 080
45 Kč
Bylinkový čaj Očista
5 hodnocení
4,2 5 hodnocení

Čajová směs z bylin , které se s oblibou užívají v tradiční lidovém léčitelství při očistných kůrách na povzbuzení metabolismu.

Kopřiva i máta patří k nejčastěji používaným rostlinám v oficiálním lékařství i lidovém léčitelství. V listech a nati kopřivy se nachází fenolkarbonové kyseliny, především kys. caffeoyljablečná, která pravděpodobně nese největší podíl na protizánětlivém i močopudném účinku, velké množství minerálních látek, v žahavých chlupech pak aminy ( histamin, acetylcholin, serotonin, kyselina mravenčí).V listech rybízu černého jsou flavonoidy, třísloviny, vitamín C a stopy éterických olejů. V lidovém léčitelství se využívají především k podpoře vylučování moči. Červená řepa je v lidové medicíně ceněná jako prostředek pro celkové posílení a zlepšení obranyschopnosti proti infekcím. Aminokyselina Betain, obsažená v bulvě, se nasazuje v doplňkové léčbě jaterních chorob.

Upozornění: Není vhodné pro děti do 6 let, těhotné a kojící ženy.

Dávkování a způsob použití: 1-2 čajové lžičky přelijeme ¼ l vroucí vody a necháme 3-5 min. odstát. Nálev připravujeme vždy čerstvý, pijeme 2-3 x denně. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.