Bylinkový čaj Anticukr

8 hodnocení

Složení: Borůvka list (Myrtilli folium), jestřabina nať (Galegae herba), truskavec nať (Polygonii aviculare herba), kopřiva nať ( Urticae herba), fazolové oplodí (Phaseoli pericarpium), jehlice kořen (Ononidis radix), mochna husí (Anserinae herba) Objem: 80ml

Dostupnost Skladem
Kód: 079
45 Kč
Bylinkový čaj Anticukr
8 hodnocení
4,0 8 hodnocení

Bylinná  čajová směs z rostlinných drog, které se s oblibou používají v lidovém léčitelství  ke snížení hladiny cukru v krvi.

V lidovém léčitelství se považuje list borůvky a jestřabinová nať za rostlinné diabetikum, tedy prostředky ke snižování hladiny cukru v krvi. U listu borůvky existuje domněnka, že tento mechanismus může být způsoben poměrně vysokým obsahem chromu, rovněž jestřabina obsahuje soli chromu a v pokusech na zvířatech se prokázala schopnost glukokininu snižovat hladinu cukru v krvi. Účinnost obou drog v tomto směru ještě není dostatečně vědecky podložena. Třísloviny v truskavci a mochně husí se uplatňují proti průjmu. Obsah křemičitanů v truskavci a plodu fazole jsou předmětem diskuzí o tom, zda a jak se podílejí na snížení hladiny cukru v krvi.

Upozornění: Není vhodné pro děti do 6 let, těhotné a kojící ženy. Lidé, léčící se s diabetem by měli užívání čaje konzultovat s lékařem.

Dávkování a způsob použití: 1-2 čajové lžičky přelijeme ¼ l vroucí vody a necháme 5-7 min. odstát. Nálev připravujeme vždy čerstvý, pijeme 2-3 x denně mezi jídly. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.